Elektrikli ve Hibrit Sürüş Haftası’nda birbirinden özel modeller İstanbul’da!

Türkiye’de elektrikli ve hibrit araçların da artık bir haftası oldu…
Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD) tarafından başlatılan girişimle 20-21 Nisan tarihleri Elektrikli ve Hibrit Sürüş Haftası olarak ilan edildi.

Bu kapsamda; İstanbul Kemerburgaz’da 20 Nisan Cumartesi günü başlayacak açık hava etkinliğinde, Avrupa ve Türkiye’de yılın otomobili seçilen birbirinden özel elektrikli ve hibrid araçlar ücretsiz bir şekilde kullanıcılar tarafından test edilebilecek.

BMW i3, Jaguar I-Pace, Tesla Model S, Tesla Model 3, Tesla Model X, Toyota Corolla Hibrid, Toyota C-HR Hibrid, Renault Zoe ve Lexus gibi markaların yeni modellerinin kullanıcılar tarafından test edileceği açık hava etkinliğinde, Avrupa’nın en çok satılan elektrikli otomobili olan ve otomotiv dünyasında yankı uyandıran Tesla Model 3’ü de kullanıcılar İstanbul’da ilk defa deneyimleme fırsatı bulacak.

TEHAD Kurucu Başkanı Berkay Bayram, 20-21 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek Elektrikli ve Hibrit Sürüş Haftası’nın bundan sonra her yıl nisan ayının 3’üncü haftasının Elektrikli ve Hibrit Sürüş Haftası olacağını belirtti.