Ford Otosan’da üst düzey iki görevlendirme

Türk otomotiv sanayinin öncü şirketi Ford Otosan’da Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevine Burçak Türkeri atandı. Türkeri, Ford Otosan’ın kurumsal iletişim, medya ilişkileri, sosyal medya yönetimi, kurumsal sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik, iç iletişim, etkinlik ve sponsorluk süreçlerinden sorumlu olacak.

Türkeri, 1 Haziran tarihi itibarıyla görevi Gonca Sofuoğlu Temiz’den devralırken, Temiz ise Ford Otosan’da yeni kurulan Müşteri Deneyimi Müdürlüğü görevini yürütecek.

Burçak Türkeri kimdir?

15 yılı aşkın mesleki tecrübeye sahip bulunan Türkeri, kariyerine Zarakol Halkla İlişkiler’de başladı. Ardından gayrimenkul ve hızlı tüketim malları sektörlerinde iletişim alanında farklı roller üstlendi. Türkeri, Ford Otosan’a katılmadan önce, 11 yıl çalıştığı Coca-Cola İçecek’te en son 10 ülkeden sorumlu olduğu Grup Kurumsal İletişim Müdürü görevini yürütüyordu.

Türkeri, Koç Üniversitesi’nden Uluslararası İlişkiler lisans ve Boğaziçi Üniversitesi’nden Avrupa Çalışmaları yüksek lisans derecelerine sahiptir.

Gonca Sofuoğlu Temiz kimdir?

Gonca Sofuoğlu Temiz, İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Marmara Üniversitesi’nde İşletme dalında yüksek lisans yapan Gonca Sofuoğlu Temiz, iş yaşamına Otosan Pazarlama AŞ’de başladı.

1994’den bu yana Ford Otosan’da pazarlama, satış ve satış sonrası genel müdür yardımcılığı kapsamında çeşitli görevlerde bulunan Temiz, 1997 ile 2008 yılları arasında Ford Otosan’ın kurumsal iletişim ekibini yönetti. Satış ve satış sonrası bayi eğitim yöneticiliği görevini de yürüten Temiz, Eylül 2015’ten bu yana Ford Otosan kurumsal iletişim müdürü olarak çalışıyordu.

Temiz, 1 Haziran 2020 itibarıyla Ford Otosan Müşteri Deneyimi Müdürü olarak atandı.

TeknoGap olarak, her iki yöneticiye de başarılar diliyoruz.