Instagram’da gizliliği ihlal eden büyük hata!

Instagram’daki bir hata Hikayeleri yanlış kişilere gösterdi. Instagram’da yaşanan bir problem sonucu kullanıcılar Instagram Hikayeler çubuğunda takip etmedikleri kişilerin Hikayelerini görmeye başladı.

Instagram’da yaşanan bir problem sonucu kullanıcılar Instagram Hikayeler çubuğunda takip etmedikleri kişilerin Hikayelerini görmeye başladı. İlk etapta bir twitter kullanıcısı tarafından farkedilen bu durum, kullanıcıların kafasını karıştırdı. Zira Hikayeler çubuğunda Hikayesi görünen kullanıcının profiline gidildiğinde bu kişinin takip edilmediği açıkça görünüyordu. Yaşanan bu olayın ertesi günü Instagram bir açıklama yaparak bu durumun bir hatadan kaynaklandığını ve hatanın düzeltildiğini dile getirdi.

Instagram hataya neyin yol açtığını henüz bilmiyor. Ancak konu gündeme gelir gelmez bir kaç saat içinde sorunu çözdüğünü belirtiyor. Eğer kullanıcılar, Hikayeler kısmında takip etmedikleri bir kullanıcının profil fotoğrafına basarsa, gizlilik ayarları devreye girecek. Böylece kullanıcılar takip etmedikleri kişinin içeriklerine erişemeyecek.